Iphone Telefon Takibi Mümkün Mü?

Iphone Telefon Takibi Mümkün Mü?

0
(0)

Iphone telefon takibi mümkün mü konusu, son dönemlerin merak edilen konularından birisi olarak dikkat çeker. Bu soruya cevap vermeden önce insanların neden telefon takip işlemi yapmak istediklerinin incelenmesi gerekir. Bilindiği gibi teknoloji ve internet alanında yaşanan gelişmeler, insanların hayat şartlarında ciddi iyileşmelere neden olmuştur. Ancak bunun yanında farklı risklerin oluşumu da engellenememiştir. İşte tüm bu nedenler, telefon takip programları kullanımının temel nedenleri olarak ifade edilebilir.

Casus program olarak da bilinen bu yazılımların kullanılmalarının farklı nedenleri vardır. Ancak çoğunlukla aldatılmaların ortaya çıkarılması veya aldatılma şüphelerinin açıklığa kavuşturulması için bu türden programlara ihtiyaç duyulduğu ifade edilebilir. Geçmişte insanların eşlerini aldatması daha zorken, günümüzde ise bu durum değişmiştir. Artık insanlar, eşlerini çok daha kolay bir şekilde aldatabilmeye başlamıştır. Telefonların ve internetin neden olduğu bu durum, casus yazılımlar ile açığa çıkarılabilir veya engellenebilir. Bunun dışında çocukları güvenlikleri ve benzeri nedenler de ilgili programlara olan talebin nedenleri arasında yer alır. Peki, hedef telefon Iphone ise bu işlemler yapılabilir mi? Yani, Iphone telefon takibi mümkün mü? Bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Casus Program ile Iphone Takip Edilebilir Mi?

Casus program, özel olarak geliştirilen yazılımlardır. Bu programların kullanılabilmesi için hedef mobil cihaza casus yazılım kurulumu yapılması gerekir. Kurulumun nasıl yapıldığına bakıldığında ise ilgili programın Google Play Store üzerinden değil, kendi sitesinden indirildiği görülür. Bu aşamadan sonra ise dışardaki kaynaklardan gelen dosyaların kurulumuna izin verilerek kurulum yapılır. İşte bütün bunlar, Android sistem tarafından sağlanan şartlardır. Ancak Iphone telefonlardaki işletim sistemi IOS sistemine bakıldığında, böyle bir imkan olmadığı ve dışarıdan gelen dosyaların direkt olarak kurulamadığı görülür. Bundan dolayı Iphone telefon takibi mümkün mü sorusunun cevabının hayır olduğu söylenebilir.

Peki, Iphone cihazlara dışarıdan gelen dosyaları kurmanın farklı bir yolu var mı? Bilindiği gibi yazılım teknolojisi oldukça gelişmiş durumdadır ve bu gelişmişlik halen devam etmektedir. Bundan dolayı farklı yöntemlerle dışarıdan gelen dosyaların Iphone telefonlara kurulması mümkün olabilir. Hatta casus program da bu şekilde kurulabilir. Fakat sonrasında IOS sisteminin farklı özelliklerinden dolayı yazılımın istendiği gibi çalışmama riski vardır. Bu husus dikkate alınarak Iphone takip işlemine yaklaşılması daha doğru olacaktır.

Iphone Telefon Dinleme Nasıl Anlaşılır?

Bu konuda merak edilen ve sık sık sorulan sorulardan birisinin de Iphone telefon dinleme nasıl anlaşılır şeklindeki soru olduğu söylenebilir. Bilindiği gibi telefon takip programları, kurulumdan hemen sonra kendisini arka plana atar ve burada çalışmaya başlar. Bundan dolayı da ilgili yazılımın dışarıdan bakılarak anlaşılması oldukça zordur.

Casus yazılım, yüklendiği telefona bildirim göndermez, bildirim ışığının yanmasına neden olmaz ve herhangi bir belirti vermez. Bundan dolayı da ilgili yazılımın sıradan insanlar tarafından fark edilmesi söz konusu dahi değildir. Ancak yukarıda da ifade edildiği gibi IOS sisteme sahip cihazlara bu yazılımlar direkt olarak kurulmaz ve bundan dolayı böyle bir risk söz konusu değildir.

Iphone Telefon Takibi Mümkün Mü?
Iphone Telefon Takibi Mümkün Mü?

Telefon Takip Programı Özellikleri

Telefon takip programı, sahip olduğu farklı özelliklerle dikkat çeker. Öncelikle ilgili yazılımın en önemli özelliğinin hedef telefonu tamamen ele geçirmesi olarak gösterilebilir. Bu aşamadan sonra telefondan her türden bilgiyi alabilir veya istenilen özellikleri aktif hale getirebilir. Telefon dinleme başta olmak üzere Whatsapp takip, Facebook takip, Skype takip, GPS konum tespiti ve ortam dinleme gibi çok özel işlemlerin yapılmasına imkan verdiği söylenebilir.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir