Casus Program İle Telefon Takip Etme

Casus Program İle Telefon Takip Etme

0
(0)

Casus program ile telefon takip etme, günümüzde teknoloji ile mümkün hale gelen işlemlerden birisidir. Geçmişte böyle bir işlem hayal dahi edilemezken, günümüzde ise durum tamamen değişmiş ve bu işlemler mümkün hale gelmiştir. Bu noktada casus yazılım, oldukça etkili bir programdır ve beklentilerin üzerinde sonuç verir.

Telefon dinleme, geçmişte sıradan insanlar tarafından yapılacak bir işlem değildi. Ancak günümüzde gelinen noktaya bakıldığında telefon dinlemenin oldukça basit bir şekilde yapıldığı anlaşılmaktadır. Söz konusu durum nedeniyle insanlar casus program kullanımına ciddi şekilde ağırlık vermiştir. Yazımızın devamında burada bahsedilen yazılım ve işleme dair önemli detayları bulabilirsiniz.

Casus Program Nedir?

Casus program, yüklenmiş olduğu telefonda kendisini gizleyen, dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen ve bunun sonucunda ise hedef telefondan birçok bilgiyi gizli bir şekilde alan özel bir program olarak ifade edilebilir. Söz konusu yazılıma ilişkin bilinmesi gereken farklı hususlar vardır. Öncelikle burada bahsedilen telefon takip programı sadece Android sistemlerde çalışır. Bunun dışındaki sistemlerde çalışması mümkün değildir. Dolayısıyla da yazılımı satın almadan önce bu hususu göz önünde bulundurun.

Telefon takip yazılımları ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise yazılımın sadece fiziki olarak kurulabilmesidir. Yani uzaktan casus yazılım kurulumu gibi bir olay yoktur. Bu tür iddialar gerçek değildir ve kandırmacadır. Kurulum için gerekli olan şartlar dikkate alındığında bu yazılımlarla sadece yakınınızda bulunan ve telefonuna fiziki olarak erişim sağlayabildiğiniz kişileri takip etmeniz mümkündür denilebilir. Kurulumdan sonra ise fiziksel erişim olmadan telefon takip etme yapılabilir.

Casus Program Özellikleri Nelerdir?

Casus program özellikleri, genel olarak program tarafından yapılabilen işlemler ve programın teknik özelliklerinden oluşur. Öncelikle programın teknik özelliklerine bakılması gerekir. Program, kendisini saklama konusunda oldukça başarılıdır. Kurulumdan hemen sonra kendisini arkaya saklar ve kesinlikle belli etmez. Ekrana herhangi bir bildirim gelmesi veya bildirim ışığının yanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunlara ek olarak uygulama listesine bakıldığında herhangi bir isimde belli olmadığı görülecektir. Çünkü kurulumla birlikte kendisini sistem dosyalarından birisinin adına çevirir. Böylece uygulamalar incelendiğinde de fark edilmez.

Casus yazılım tarafından yapılan işlemlere bakıldığında ise bunların oldukça etkileyici olduğu görülecektir. Bu işlemlerden bazıları telefon dinleme, ortam dinleme, ortam izleme, GPS konum tespiti, Facebook takip, Whatsapp takip ve rehber takip şeklindeki işlemlerdir. Bunlar sayesinde bir kişinin gün içinde nerede olduğu, nereye gittiği, kimlerle görüştüğü, hangi sitelere girdiği ve benzeri bilgiler öğrenilebilir. Buradan hareketle bir kişinin adım adım takip edilmesi mümkündür denilebilir.

Telefona Yüklenen Casus Program Nasıl Anlaşılır?

Son dönemde insanların bu yazılıma ilişkin merak ettiği farklı hususlar vardır. Bunlardan birisi de telefona yüklenen casus program nasıl anlaşılır şeklindeki sorudur. Aslında bu sorunun cevabı yukarıda verilmiştir. İlgili yazılım kendisini gizleme noktasında oldukça başarılı olduğundan anlaşılması neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı telefona bakan sıradan insanların böyle bir yazılımın varlığını fark etmeleri imkansızdır. Ancak bu yönde şüpheleri olanlar, bir bilişim uzmanından yardım alabilir.

Casus program, kullanan kişinin hareketlerindeki şüphelerden fark edilebilir. Eğer sizi takip eden kişi, bilmesi mümkün olmayan bilgilere sahipse, şüpheli hareketleri varsa ve benzeri durumlar dikkatinizi çekiyorsa, casus yazılım konusunu daha ciddi düşünebilirsiniz. Eğer siz birisini casus program ile takip edecekseniz, böyle bir durum yaşanmaması için gizliliğe önem vermeli, edindiğiniz bilgileri açık yerlerde paylaşmamalı ve kendinizi belli etmemelisiniz.

Ortalama puan 0 / 5. Verilen oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir